ROWEROWY GDAŃSK
czwartek, 21 listopada 2024

IV Kongres Mobilności Aktywnej już wkrótce

Blisko 300 uczestników zadeklarowało udział w IV Kongresie Mobilności Aktywnej, organizowanym przez Miasto Gdańsk oraz Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA) w dniach 12-13 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo.

Blisko 300 uczestników zadeklarowało udział w IV Kongres Mobilności Aktywnej, organizowanym przez Miasto Gdańsk oraz Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA) w dniach 12-13 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo.

Kongres Mobilności Aktywnej, będący idealną płaszczyzną wymiany doświadczeń z dziedziny zrównoważonego transportu, organizowany jest rokrocznie od 2010 r. Jego ambicją jest stworzenie możliwości dialogu, współpracy i wykorzystania doświadczeń miast, regionów i krajów mogących pochwalić się wysoką jakością życia mieszkańców, min. dzięki przyjęciu zasad zrównoważonego rozwoju oraz promowaniu aktywnych form mobilności.

Jak co roku pośród prelegentów gościć będziemy światowej klasy autorytety: polityków, urbanistów, architektów i promotorów aktywnej mobilności, którzy przedstawią sprawdzone już strategie oraz najnowsze trendy z tej dziedziny.

Kongres Mobilności Aktywnej adresowany jest do wszystkich zaangażowanych w tematykę zrównoważonego rozwoju, a w szczególności do przyszłościowo myślących samorządowców, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych oraz firm.

Tegoroczną, czwartą już edycję Kongresu Mobilności Aktywnej dofinansowano ze środków europejskiego projektu abc.multimodal, realizowanego w ramach programu Południowy Bałtyk. W projekcie oprócz miasta Gdańsk, udział biorą miasta Rostok i Kalmar, jak również prorowerowe organizacje pozarządowe. Jego celem jest podnoszenie znaczenia rowerów jako środka transportu poprzez zmianę nastawienia polityków, planistów miejskich oraz mieszkańców. Chodzi o to, aby lepiej zintegrować ruch rowerowy z systemem transportu publicznego i zmienić kulturę przemieszczania się. Aby to osiągnąć, projekt wspomaga wymianę doświadczeń partnerów biorących udział w planowaniu infrastruktury i usług dla rowerzystów oraz wspiera akcje promocyjne i edukacyjne.

Spośród kluczowych elementów agendy  tegorocznej edycji Kongresu wymienić należy debaty dotyczące przystosowania naszych miast do standardów mobilności, kwestię stref uspokojonego ruchu (30 km/godzinę) oraz perspektywy wykorzystania funduszy Unii Europejskiej na rozwój i promocję zrównoważonego transportu w latach 2014 - 2020.

Równolegle odbędzie się BIKE TRADE SHOW - wystawa sprzętu sprzyjającego różnym formom aktywności mobilnej. Natomiast w ramach E-BIKE Festiwal będzie można wypróbować rowery ze wspomaganiem elektrycznym na specjalnie przygotowanym torze.

Więcej informacji znajduje się na stronie kongresu www.kongresmobilnosci.pl

Udział w wydarzeniu należy potwierdzić poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego

Serdecznie zapraszamy

as