ROWEROWY GDAŃSK
piątek, 24 maja 2024

Wyniki konkursu plastycznego „Chwyć za rower, jedź bezpiecznie”

W gdańskiej przestrzeni miejskiej możecie zobaczyć prace wyróżnione w konkursie, którego głównym celem była popularyzacja znajomości przepisów ruchu drogowego i bezpiecznej jazdy na rowerze. Publikujemy je również na naszej stronie internetowej.

Konkurs „Chwyć za rower, jedź bezpiecznie” był wspólną inicjatywą Pałacu Młodzieży i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Jego celem była popularyzacja znajomości przepisów ruchu drogowego i bezpiecznej jazdy na rowerze, a także rozwijanie wyobraźni i umiejętności manualnych uczestników. Konkurs adresowany był do dzieci korzystających z oferty zajęciowej Pałacu Młodzieży. Zadaniem uczestników było przelanie na papier swoich wyobrażeń na temat bezpieczeństwa rowerzystów. Autorzy prac, w wieku od 3 do 19 lat, w swoich dziełach zaprezentowali różnorodne techniki plastyczne i w ciekawy sposób ukazali przygody z jazdy na „dwóch kółkach”. Na uczestników, którzy wykazali się pomysłowością w ujęciu tematu, czekały wyjątkowe nagrody w postaci roweru, hulajnóg, kursu prawa jazdy kat. AM, a ich prace upiększyły gdańską przestrzeń miejską.

Grand Prix konkursu zdobyła praca Marianny Jacaszek pt. "O ja nie wierzę! Gdańskie lwy na rowerze!".

Akcję wspierał Referat Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz OSK ELITE Nauka Jazdy Gdańsk. Konkurs miał swój finał 21 i 22 lipca 2020 r.