ROWEROWY GDAŃSK
wtorek, 3 października 2023

Stojaki rowerowe - sprawdź nowe lokalizacje

W Gdańsku z roku na rok przybywa dróg rowerowych, a co za tym idzie rozrasta się również infrastruktura ułatwiająca rowerzystom swobodne, bezpieczne i wygodne przemieszczanie się po mieście.

W tym roku jest to szczególnie ważne, gdyż sytuacja związana z pandemią i ograniczenia związane z liczbą osób mogących podróżować transportem miejskim, przyczyniły się do tego, że coraz więcej osób postanawia wybrać właśnie rower do codziennego przemieszczania się po mieście.  Znaczącym elementem poprawiającym komfort korzystania z roweru są oczywiście stojaki rowerowe. 

nowe stojaki rowerowe w Gdańsku
fot. rowerowygdansk.pl

W tym roku zostało zamontowanych i oddanych do użytku 289 stojaków w 48 lokalizacjach. Zależy nam na promowaniu zdrowego stylu życia od najmłodszych lat, dlatego ważne jest dla nas, by sukcesywnie montować je przede wszystkim przy przedszkolach, szkołach podstawowych oraz średnich. I tak jak w latach ubiegłych skupiliśmy się na przedszkolach i szkołach (przy większości placówek już są), tak w tym roku najwięcej stojaków stanęło przy szkołach średnich, bo aż 105. Łącznie przy placówkach oświatowych zostało ustawionych w b.r. ponad 204 stojaków.

nowe stojaki rowerowe w Gdańsku
Nowe stojaki rowerowe w Gdańsku
fot. rowerowygdansk.pl
 

Stojaki rowerowe stanęły również m.in. przy gdańskich cmentarzach, Twierdzy Wisłoujście oraz na Westerplatte. Ogółem, na tą chwilę, mamy w Gdańsku gotowych do użytku 16,4 tysiąca miejsc postojowych dla rowerów.

Pełna lista lokalizacji wraz z liczbą ustawionych stojaków: Lista zamontowanych stojaków

 
stojaki-dlugie-ogrody
fot. rowerowygdansk.pl

Montowane przez nas stojaki rowerowe są w kształcie odwróconej litery “U” Przypominamy, że każdy mieszkaniec Gdańska może złożyć zamówienie na stojak dla wybranej lokalizacji. Stojaki są montowane w pasach drogowych oraz na terenach należących do gminy miasta Gdańska. 

Zgłoszenia na zapotrzebowanie stojaków rowerowych w danej lokalizacji można wysyłać bezpośrednio na adres: klaudia.megger@gdansk.gda.pl